Neurodiverzitás - mit fontos tudni coachként, vezetőként és HR-esként?
A neurodiverzitás nem hiányosság, hanem az emberi sokszínűség értékes része. A neurodiverz (ND) kollégák nélkülözhetetlenek az innovációhoz, kreatív megoldásokhoz vagy a biztosan működő rendszerek kiépítésehez. Hogyan érthetjük meg (jobban) a neurodiverzitást, és hogyan alakíthatunk ki olyan támogató környezetet, amelyben a ND ügyfelek és munkatársak is kibontakozhatnak? A webinárium során gyakorlati példákon keresztül mutatom be, hogyan építhetünk az egyéni erősségekre, miközben elősegítjük a társadalmi befogadást és az önelfogadást – legyen szó önmagunkról, coaching ügyfelekről, kollégákról vagy csapattagokról.
Az interaktív webinárium során megismerkedünk a neurodiverzitás alapjaival és annak jelentőségével a munkahelyeken: mit jelent a neuroinklúzió egy szervezet számára. Gyakorlati példákon mutatom be keresztül, hogyan lehet neurodiverz-barát környezetet kialakítani – legyen szó coachingról, HR-folyamatokról vagy vezetőként a csapatunk számára. Kisebb csoportokban lehetőség nyílik arra, hogy a résztvevők megosszák saját tapasztalataikat és látásmódjukat, valamint közösen gondolkodjanak azon, hogyan tudják ezeket a tanulságokat beépíteni mindennapi munkájukba. A végén lehetőség lesz kérdéseket feltenni és további tapasztalatokat megosztani.
Megcélzott kompetenciák
1.Etikusan viselkedik
2. Coaching szemléletben működik
4. Elősegíti és fenntartja a bizalmat és biztonságot
6. Aktívan figyel/hallgat
7. Előmozdítja a tudatosságot
Az előadó:

Hegedűs Dóra MCC, ACTC
Az EY Global Coaching Boutique tagjaként executive coachként, Associate Director szinten dolgozik. Fő fókusza a kiemelt partnerek és vezetői fejlesztési programokban résztvevők támogatása az EMEIA régióban.
2007 óta dolgozik coachként magyar és nemzetközi vezetőkkel, kommunikációs és banki karriere után. Jogász-közgazdász végzettséggel rendelkezik, és több ICF akkreditált level2 coach képzőprogram alapítója.
Szakmai minősítései:
- ICF MCC és ACTC coach
- EAGT által minősített Gestalt terapeuta és szupervízor
Az ICF Magyar Tagozatának, valamint a Magyarországi Coach-szervezetek Szövetségének alapítójaként és elnökeként 8 éven át szolgált. A coaching szakmáért végzett munkájáért 2012-ben megkapta az egyik legnagyobb elismerésnek számító ICF President’s Award-ot. 2024 januárjától az ICF Denmark megválasztott elnökeként folytatja önkéntes vezetői munkáját.
Tagja az ICF-nek, az EMCC-nek, az EAGT-nek, az EAP-nak és a Dán Pszichoterapeuta Szövetségnek. Szabadidejében versenyszerűen sportol SUP-ban (dán bajnok grandmaster korcsoportban és világbajnoki 10. helyezett).
Nagyobb ügyfelei között szerepelnek: BCG, Microsoft, FORD, Philip Morris, Procter & Gamble, Diageo, Asahi/Dreher, Ferrero, UGI, Ericsson, Hungarian Telekom, Invitech, FreeNow, RTL, Sodexo, Edenred, Janssen-Cilag, Roche, Egis, NN Insurance és OTP Bank.
Jegyárak
Normál | 5 500 HUF |
MCSZ tagok | 4 500 HUF |
Coachképzésben résztvevők | 3 000 HUF |
ICF egyesületi tagok | 0 HUF |
A webshopon keresztül bankkártyával vagy átutalással tudsz fizetni.
Kérjük, feltétlenül regisztrálj az esemény előtt legalább 48 órával, mert azután sajnos nem tudunk elfogadni több jelentkezést!
A program nyitott minden érdeklődő számára!
A programon való részvételért 2 CCE (Continuing Coaching Education) pont jár.
Nemzetközi Coaching Hét - május 12-18.
Az International Coaching Week (ICW) 1999 óta egy 1 héten át tartó szakmai ünnep a világ minden táján. Idén május 12-18. között kerül megrendezésre. Célja, hogy ismertté tegye a közvélemény számára a coaching értékét, elismerje a coaching folyamat során elért eredményeket, haladást.
Az ICW során arra biztatunk téged, hogy fedezd fel a coaching által kínált lehetőségeket különféle eseményeken, például webináriumokon, előadásokon, workshopokon keresztül.