Jószolgálati programjaink 2024-ben
Számos program keretében nyújtunk pro bono coaching támogatást a rászoruló értékteremtő civil és startup szervezeteknek, valamint edukációs céllal a jövő HR-eseinek biztosítunk lehetőséget a coachinggal mint hatékony képzés-fejlesztési eszközzel való megismerkedésre.
Bővebb információ az idei együttműködéseinkről az alábbiakban olvasható:
Civil Mentoring Program
PWC
Jár az ötös!
Hősök tere Alapítvány
Nyilas Misi Ösztöndíj Program
Nyilas Misi Tehetségtámogató Egyesület
Civil Rapid Randi
MagNet Közösségi Bank
Egyszülős Központ
Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány
Next Gens
Budapesti Metropolitan Egyetem
Pro-bono egyéni és team coaching folyamatok
Programjainktól függően egyéni és team coaching folyamatokat is biztosítunk.
A coaching az ügyféllel való partneri együttműködés egy olyan gondolatébresztő és kreatív folyamatban, amely arra inspirálja az ügyfelet, hogy szakmailag és személyesen a legtöbbet hozza ki magából. Nem tanácsadás, nem terápia, és nem is mentoring, hanem a saját megoldások felfedezését támogató munka.
Egyéni coachingban jellemző témák:
- időgazdálkodás
- wellbeing, öngondoskodás
- munka-magánélet egyensúly
- önbecsülés, önbizalom
- önérdek-érvényesítés
- személyes hatékonyság, jóllét
- karriertervezés
- kommunikációs készségek fejlesztése
A team coaching élménye lehetővé teszi a csapat számára, hogy lépéseket tegyen a fenntartható eredmények és folyamatos fejlődés irányába.
Abban segíti a csapatot/teamet, hogy a tehetség, a képesség a felszínre kerüljön, erősödjön a csapatkohézió azáltal, hogy a csapattagok elkezdik használni az erőforrásaikat, együttműködnek és törekednek a közös cél még hatékonyabb elérésére. A folyamat során a csapat tagjai bizalmat építenek, elköteleződnek, megosztják tapasztalataikat, reflektálnak egymás megnyilvánulásaira, tehát erősödik a valódi csapatmunka.
Team coachingban jellemző témák:
- együttműködés
- konfliktuskezelés
- hatékony működés
- csapaton belüli kommunikáció
- reziliencia
Minőségbiztosítás
Minden támogató szakmában fontos, hogy legyenek olyan fórumok, ahol az egyéni/csoportos kihívások, dilemmák, esetek, sikerek és tanulások feldolgozásra kerülnek.
Tevékenységünk kezdete óta hívjuk fel a tagság figyelmét arra, hogy a CSR programokon belül és azon kívül is, milyen fontos egymás szakmai támogatása és megerősítése.
A coachok az ICF coaching kompetenciáival, az Etikai Kódex irányelveit betartva dolgoznak a jószolgálati folyamatokban is, és 3×2 óra coaching-szupervíziós támogatásban részesülnek.