ICF Coaching Konferencia 2024 Ott leszek→

ICF Coaching Konferencia 2024

#ICF tagok #coachok #vezetők

Érzékenység, befogadás, méltóság

Coachként a sokszínűség és a befogadás azt jelenti, hogy felismerjük és figyelembe vesszük az egyének és csoportok különbözőségeit és egyedi szükségleteit, amelyek hatással lehetnek az emberek életére és munkahelyi tapasztalataira. Ehhez szükséges, hogy folyamatosan erősítsük az empátia és az érzékenység készségeit, annak érdekében, hogy eredményesebben támogassuk ügyfeleinket a személyes és szakmai fejlődésben, valamint egy inkluzívabb világ megteremtésében.

A konferencia során arra fókuszálunk, miként lehet az emberi és technológiai elemeket összekapcsolni a sokszínűség és befogadás támogatása érdekében. Célunk, hogy együtt fedezzük fel, hogyan lehetünk hatékonyabb és befogadóbb coachok a mesterséges intelligencia korában, és hogyan segíthetjük ügyfeleinket az életükben és a munkahelyi környezetben a változások kezelésében és a személyes fejlődésükben.

Időpont: 2024. november 5. 9:00–17:00
Helyszín:
 Telekom Székház, 1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 36.

Biztosítsd helyed az év legnagyobb coaching rendezvényén, szeptember 15-ig Early Bird áron!
Találkozzunk november 5-én!
A konferencia programja

IdőpontProgram
8:15 – 8:55Regisztráció
9:00 – 9:40Megnyitó
9:40 – 10:30Plenáris előadás
10:30 – 10:50Kávészünet
10:50 – 11:50Szakmai blokk 1
11:50 – 12:00Átállás
12:00 – 13:00Szakmai blokk 2
13:00 – 14:00Ebéd
14:00 – 15:00Szakmai blokk 3
15:00 – 15:20Kávészünet
15:20 – 15:40Díjkiosztó
15:40 – 16:30Plenáris előadás
16:30 – 16:45Tombola fődíjak
16:45 – 17:00Zárás

A programváltoztatás jogát fenntartjuk, az előadók listája folyamatosan frissül.

Early Bird Jegyárak
Normál33 000 Ft
MCSZ tagok / Tréneri Edzőtábor Egyesület tagjai27 500 Ft
Coachképzésben résztvevők20 000 Ft
ICF egyesületi tagok20 000 Ft

A részvételi díjak bruttóban értendők (0% Áfa), és tartalmazzák a cateringet.

A webshopon keresztül bankkártyával vagy átutalással tudsz fizetni.

Kérjük, feltétlenül regisztrálj az esemény előtt legalább 48 órával, mert azután sajnos nem tudunk elfogadni több jelentkezést!

A rendezvény nyitott minden érdeklődő számára!

Plenáris előadások

A sokszínűség és a reziliencia határain – Így lesz a másságból erőforrás

A sokszínűség nem arról szól, hogy rámpákat építünk, nőket nevezünk ki vezető pozíciókba vagy munkát adunk egy fogyatékossággal élő embernek. A sokszínűség arról szól, hogy a hasonlóságainkon túl képesek vagyunk a különbségeink mentén is kapcsolódni egymással. Arról, hogy meglátjuk, az eltérő nézőpontok kiszélesítik az előttünk lévő horizontot, s újabb és újabb fejlődési lehetőségeket teremtenek. Előadásomban azt szeretném megmutatni, hogyan teremthetünk lehetőséget a különbségeinkből coachként és emberként.

dr. Temesvári Orsolya

Coach, tréner, keynote speaker

Egy maradandó sérülésekkel járó baleset vezetett az önismeret útjára, majd pedig a coach hivatásba. Misszióm minél többeknek megmutatni, hogy nehézségeink, kihívásaink vagy különbözőségeink valójában hatalmas értékek, s az egész életünket megváltoztató lehetőségek rejlenek bennük. Nekünk csupán annyi a dolgunk, hogy új nézőpontokat találjunk és felfedezzük a fejlődéshez szükséges belső erőforrásokat. Munkám során éppen ebben igyekszem támogatni mindazokat, akik megtisztelnek bizalmukkal.

Szakmai előadások és workshopok

Mindenki másként egyforma – ugyanaz, csak más

„Értünk egymás nyelvén, minden szó beszél, Mégis másképp érted, mint ahogyan én.” (LGT: Egy elfelejtett szó)

Hofstede kultúraközi kutatásai és egy 4 országban zajló szervezeti integrációs projekt segítségével fogom bemutatni a magyar kultúra sajátosságait. Ezek a sajátosságok hatással vannak coaching ügyfeleink témáira, illetve a szervezeti dilemmákra is. Körbejárjuk, mit és hogyan érdemes ezekkel kezdeni. És némi önreflexiós munkára is hívom a résztvevőket.

Barnóczki Annamária MCC, ACTC

2016-2018, majd 2020-2022 között az ICF Magyar Tagozat Akkreditációs igazgatója. Régóta részt vesz az ICF munkájában, globális projektekben is. 10+ éve mentor-coach és coaching szupervízor. Fontos küldetése, hogy coach kollégákat kísér a PCC-vé és az MCC-vé válás útján. 2017 óta vizsgáztat PCC-re jelentkezőket magyarul, angolul és bolgárul. 2022-ben – több magyar kollégával – elsők között szerezte meg az ACTC minősítést. A minőségi és etikus szakmai munka elkötelezett híve, a folyamatos fejlődés a szenvedélye. A biztonságos légkör és a szelíd, mégis őszinte és mélyreható visszajelzés a védjegye.

A rút kiskacsa, a tücsök és a hangya: csapatműködés és diverzitás

Hogy alakul a sokszínűség és befogadás kérdése a csapatok esetében? Fennakadunk egy viselkedésen, perifériára szorítunk valakit, vagy dolgozunk azon, hogy tudatosan kiaknázzuk az erősségét? Egyáltalán minek a mentén tud megjelenni a sokszínűség? Mitől lesz “elfogadható”, sőt erősség egy különbözőség? Teamcoachként mire kell figyeljünk, és hogyan tudjuk segíteni a csapatokat előrelépni olyan dimenziók mentén, amelyek befogadóbbá teszik a csapatot, és erőforrássá a sokszínűséget. Hogyan érjük el, hogy a tagok elfogadják/értékeljék egymás eltérő hozzáállását, hogy ne a rút kiskacsát, hanem a hattyút lássák.

Ezekre a kérdésekre keressük a választ, saját élményű gyakorlatok, esettanulmányok, és néhány elméleti modell segítségével.

Szabó Tamara MCC

Business-, executive-, DEI coach, teamcoach; a Co-Create Coach Camp és TeamCoach Camp vezetője.

Multinacionális vállalatnál szereztem vezetői tapasztalatot. Többféle módszertannal dolgozom (egyéni, csoportos, teamcoaching, facilitáció, készségfejlesztés, komplex szervezetfejlesztés). Lételemem a változatosság. Belső és külső coachként is rengeteg egyéni, csoportos és teamcoaching folyamatot vittem. Dolgozom multikkal, KKV-kel, Magyaroszágon és világszerte, számos szektorban, az elmúlt években 150+ coachot, teamcoachot, csoportos coachot képeztem, nyílt képzés formájában és kihelyezetten is.

Van-e hatásunk coachként a szervezeti kultúrára?

Arra invitálom a kollégákat, hogy egy előadással kombinált workshop keretében tegyünk szert nagyobb tudatosságra saját hatásunkat illetően a szervezeti kultúra alakításában.

Tapasztalatom szerint a sokszínűséget sokan sokféleképpen értelmezik és kezelik. Készülök jó és rossz (!) példákkal, esetekkel, valamint gondolatébresztő kérdésekkel, melyek egy részében közös munkára, tanulásra is invitálom a hallgatóságot. Aki csatlakozik, számíthat arra, hogy az esetek bemutatásán túl néhány önreflexiót támogató kérdés is asztalra kerül.

van der Meer Gabriella MCC

Fontos számomra, hogy fejlődést elősegítő támogatást nyújtsak ügyfeleimnek, ami által tudatosabban érhetik el kitűzött céljaikat. Ezzel párhuzamosan haladok saját, véget nem érő önismereti és szakmai képzési utamon. Értékként tekintek a társadalmi felelősségvállalásra: támogatok egyéni, vagy csoportos –civil- ügyfeleket is, illetve 4 évig vezettem elnökségi tagként, mint Jószolgálati Igazgató az ICF Magyar Tagozatának CSR Csapatát, és jelenleg is folyamatosan részt veszek az ICF Magyar Tagozatának háttér munkájában, mint önkéntes mentor coach és Advisory Board tag.

Az AI etikus használata a coach (ön)képzésben és a vezetői coachingokban

Interaktív előadásunkban bemutatjuk azokat a tesztelés alatt álló megoldásokat, amelyekben a coaching szolgáltatás bárhol és bárkinek akadálymentesen elérhető; az AI megoldásaink 100%-ban össze vannak hangolva a társadalmi és környezeti fenntarthatóság alapelveivel; a coach visszajelzést kaphat a saját működése kapcsán, például arra is, hogy mennyire volt inkluzív.

A fejlesztéssel párhuzamosan egy kutatás is zajlik. Egy nemzetközi kutatócsoporttal szövetkeztünk arra, hogy megértsük, hogy hogyan alakítja a generatív MI a coaching folyamatban a vezetői gyakorlatot az etikus döntéshozatal és magatartás, és az inkluzivitás szempontjából.

Generál Péter MCC

A Grow Csoport partnere, ICF MCC coach, a magyarországi, akkreditált ICF coach képzés egyik szakmai vezetője. AI-al kapcsolatos érdeklődésének homlokterében az AI coach-képzésben történő felhasználása, illetve az ember és az AI közötti szereposztás optimális kialakítása áll. Élen jár a felmerülő megoldások tesztelésében, mérésében és fejlesztésében is.

Lénárt Viktor

A Grow Csoport elnöke, illetve a ZEL Group vezetőfejlesztéssel és AI technológiával foglalkozó startup alapítója. 25 éve foglalkozik vezetőfejlesztéssel, executive coach. A gyorsan átalakuló szakmai keretrendszerek, és az ezzel együtt változó vezetőfejlesztési szolgáltatások átalakulását kutatja. Ezen a területen nem kérdés, hogy az AI döntő szerepet játszik a jövőben. A kérdés inkább az, hogy vezetőfejlesztő szakemberekként hogyan tudjuk etikusan és praktikusan használni a gépet, és hogyan tudunk lépést tartani a naponta gyorsuló fejlődéssel.

Az AI etikus használata a coach (ön)képzésben és a vezetői coachingokban

Az előadás célja az AI coaching legfrissebb kutatási eredményeinek gyakorlati jelentőségét, korlátait és következményeit közérthető formában összefoglalni a coach társadalom számára.

Az érinteni kívánt témák a következők lesznek: AI coaching bemutatása gyakorlati példákkal; Jelenlegi állapot: kutatási eredmények és elterjedt tévhitek; Következmények: hatás a gyakorló coachokra; Önképzés: AI coaching kutatási anyagok és források.

Mivel Magyarországon egyelőre nem jelentős az AI coaching kutatás, a nemzetközi eredmények bemutatása minden résztvevő számára hasznos lesz.

Vasas István PCC

Menedzsment tanácsadó, erős IT mérnöki háttérrel. Szakterületei közé tartozik a generatív AI, a programmenedzsment és a termékmenedzsment. Több mint két évtizedes technológiai vezetői karrierje során számos szektorban szerzett tapasztalatot, mint például a telekommunikáció, e-kereskedelem, félvezetők, katonai ipar, fenntarthatóság és pénzügyi szolgáltatások. 2017 óta doktori disszertáció keretében AI coaching kutatással foglalkozik.

A világunk körül, hibriden

2020 márciusában belecsöppentünk egy hatványozottan megnőtt térbe, mint coachok is. Ha volt is korábban tapasztaltunk az online coachingban, a kihívás hivatalos lett, minőségi coachingot biztosítani több nyelven, átívelő időzónákban, generációk sokaságában. Három tapasztalt coach egymást fogja challengelni az elmúlt évek tapasztalatai alapján, hogy a résztvevők a lehető legtöbbet lássanak a kulisszák mögé és tanulhassanak abból, hogy miket érdemes alkalmazni a hibrid módon működő, interkulturális, generációkat halmozó, multinacionális cégek esetén, ahol a coaching olyan, mint a napi friss gyümölcs. A megléte evidens, minősége rajtunk múlik.

Kurucz Balázs PC
Németh Bite Barbara MCC
Soós Judit MCC

Az esemény főtámogatója a Magyar Telekom

Támogatóink

A konferenciával kapcsolatos kérdéseiddel keresd Király Olívia PCC Kommunikációs Igazgatót a kommunikacio@coachingfederation.hu e-mail címen.

Szeretettel várunk!

Facebook
LinkedIn

Dátum: 2024-11-05

Időpont: 09:00

Vége: 17:00

Helyszín: Telekom Székház, 1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 36.

Dátum: 2024-09-03

Időpont: 17:00

– 19:00

#coachok, #ICF tagok

A tudatos szakmai öngondoskodás útja és lehetőségei a kezdetektől Coach szakemberként egyedül vagyunk az ügyfeleinkkel, ezért pályánk elejétől fontos a szakmai öngondoskodás, hisz a személyiségünkkel dolgozunk. A workshopon rövid elméleti

Dátum: 2024-09-13

Időpont: 10:00

– 11:30

#coachok, #ICF tagok

ICF Networking Események – Kapcsolatépítés és szakmai fejlődés minden formában Csatlakozzatok hozzánk az ICF Magyar Tagozata által szervezett különleges networking események során, ahol tavasszal és ősszel egyaránt lehetőség nyílik személyes

Dátum: 2024-09-19

Időpont: 17:00

– 19:00

#coachok, #ICF tagok
A mindennapokban sok kérdést kapunk tőletek a minősítésekkel, megújításokkal kapcsolatban. A program célja ezeknek a kérdéseknek a megválaszolása. A programot vezeti Dömény Erika PCC, az ICF Magyar Tagozatának Akkreditációs Igazgatója.