A csapatok alkímiája:
Szerepkonfliktusok átalakítása jobb minőségű együttműködéssé
Team coachként gyakran szembesülünk olyan helyzetekkel, amikor azt érezzük, hogy a különböző szerepeink ellentmondásba kerülnek egymással. Ilyenkor olyan jó lenne kezünkbe venni a bölcsek kövét, ami ezekben a pillanatokban eligazítana, hogy mit is tegyünk. Ezen a workshopon három kulcsfontosságú szerepkonfliktust tanulmányozunk, amelyekkel minden team coach könnyedén szembesülhet a csapatokkal végzett munkája során.
A program célja:
A workshop célja, hogy olyan ismereteket és eszközöket kapjatok, amelyek elengedhetetlenek a csapatokkal végzett munka során előforduló konfliktusos team coach szerepek kezeléséhez, valamint finomítsátok készségeiteket a komplex csapatdinamikákkal való munka során. Az elméleti megközelítéseket sok gyakorlattal ötvözzük, így nem csak gondolati síkon, hanem a valós helyzetekben is javulnak problémamegoldó képességeitek és team coach szakértelmetek.
A program felépítése:
A workshop során ezt a három szerepkonfliktust tanulmányozzuk:
- Megfigyelő szerep vs. aktív beavatkozás: A csendes megfigyelés, amikor engedjük, hogy a csapat dolgozzon magán és az időben történő hatékony intervenció közötti egyensúly megtalálása.
- Titoktartás vs. transzparencia: Elsajátítjuk, hogyan kezeljük a – csapattagok által interjúk vagy személyes beszélgetések során megosztott – bizalmas információkat úgy, hogy közben elősegítjük a nyílt és őszinte csapatkörnyezet kialakulását.
- Azonnali megoldások vs. hosszú távú stratégiák: Egyensúly teremtése az azonnali problémamegoldás és a hosszú távú, fenntartható csapatcélok elérésének stratégiája között.
A program várható eredménye:
A workshop végére egy kicsit olyanná váltok, mint az alkimisták, mert képesek lesztek arra, hogy a szerepkonfliktusokat ne csak kezeljétek, hanem egy jobb minőségű, erőteljes együttműködési lehetőséggé alakítsátok, ami a cégek életében aranyat ér.
Az előadó:
Kákonyi Anett MCC
Executive-, Gyerek-, Team-, Mentor Coach, Gestalt Terapeuta, Párterapeuta
2018 óta aktív tagja vagyok az ICF Magyar Tagozatának. 2018-2022 között az elnökségben 2 évig Akkreditációs Igazgatóként, majd Alelnökként és 2 évig a Tagozat Elnökeként dolgoztam. Jelenleg a Tanácsadó Testület tagjaként támogatom a Magyar Tagozatot. Rendszeresen tartok előadásokat coaching konferenciákon itthon és külföldön is.
Coaching karrieremet mint business coach kezdtem 13 évvel ezelőtt. Folyamatos fejlődés és szakmai kibontakozás jegyében 2015 óta gyermekcoachinggal és 4 éve team coachinggal is foglalkozom. Az évek során tovább bővítettem szakmai repertoáromat és így lettem Gestalt Terapeuta és az elmúlt évben párterapeuta is.
4 éve regisztrált mentor coachként foglalkozom ACC és PCC minősítést megcélzó kollégák felkészítésével.
Hiszek abban, hogy mindenki számára nyitva áll a változás kapuja, csak meg kell találni hozzá a megfelelő utat. Ebben a folyamatban kísérem ügyfeleimet magas színvonalú, etikus munkával, biztonságos környezetet teremtve, miközben finoman, de határozottan segítem őket kilépni a komfortzónájukból.
Jegyárak
* az Early Bird bérlet árak 2024. május 14-ig elérhetők!
Az alkalmak egymástól függetlenül látogathatók, de egyben kedvezményesebb áron!
A workshopokon való részvétel alkalmanként 3,5 CCEU-t ér az ICF akkreditációs rendszerében.
ICF MAP – Master Approach Program 2024
SZEREPKONFLIKTUSOK – esetek és kezelésük a coach, a szervezet, a csapat, a vezető szempontjából
A rendezvénysorozat célja olyan, az ICF (International Coaching Federation) által MCC (Master Certified Coach) nemzetközi minősítéssel rendelkező, vagy annak megszerzésre aktívan készülő magyar nyelvű coachok bevonása oktatási programokba, amelyekkel a hazai coachok nemzetközi színvonalú, a legújabb trendeket követő és naprakész tudást érhetnek el, hazai helyszínen, magyar nyelven.