Párkapcsolati nehézségek rendszerszemléletű megközelítése
Rendszerszeméletű megközelítésben dolgozva mindkét fél felelős a pár-/kapcsolati probléma kialakulásáért, valamint a probléma nem bennük, mint emberekben, hanem közöttük van. Nincs hibás, bűnös, problémás fél egyik kapcsolatban sem. Láthatóvá válik a genogramjuknál, vagyis a családfarajzuk és annak átbeszélése által, hogy felmenőik milyen befolyással lehettek rájuk, milyen rendszerproblémák voltak a származási családjaikban, és ezek miként hatottak a kapcsolatuk alakulására. Ezek ismeretében a felek intenzívebben el tudják fogadni önmagukat és egymást.
A konzultáció segíti, hogy jobban működjön az információcsere közöttük, értő figyelemmel legyenek egymás felé, és ezt a másik érezze is, Ezen kívól megtanulják egymás verbális és nonverbális jelzéseit jobban megérteni. Elfogadják a nézetkülönbségek létezését, fontosságát, valamint elmondják a saját érzéseiket és szükségleteiket, elfogadják a másikét. Mindehhez a cirkuláris, stratégiai, reflexív, lineáris és megoldásfókuszú kérdéstechnikákat előnyös alkalmazni.
Mógor Krisztina egy konkrét eseten keresztül hoz néhány ötletet, amelyeket a program résztvevői is kipróbálhatnak, tovább gondolhatnak. Saját élményen keresztül bővíthetik az eszköztárukat, hogy segíteni tudják az ügyfelet abban, hogy a saját maga elakadásait, és ezáltal önmagát is jobban megértse, érezze, valamint a családja kincsesládáját kinyitva használja a benne rejlő erőforrásokat, és akár ezáltal vagy más szakembert keresve merjen lépni a belső békéjéért.
Az előadó:

Mógor Krisztina avagy Dayfly Kriszti pár- és családkonzulens, PCC coach
2018-ban a segítő pályája kezdetén csatlakozott a nemzetközi coach szövetséghez, mert lételeme a rácsodálkozás – hallani, látni, megtapasztalni a lelkünk működésével kapcsolatos dolgokat. A dayfly tiszavirágot jelent, szó szerint napi repülést. Kriszti abban segíti a hozzá fordulókat, hogy levessék a bábot és önazonos életet éljenek.
Megjelen coaching szemléletű kézikönyvének címe az #önazonosanya.
Rendszeresen tart csoportos coaching alkalmakat, elsősorban szülőknek.
A Pünkösdi Teológiai Főiskola Keresztény szemléletű coach és vezető képzésén negyedik éve mediációt oktat, valamint a Családkonzulensek Egyesület elnökségi tagja.
Hinni valakiben mindig több számára, mint az, amit látunk, mondunk, érzékszerveinkkel érzünk. Művészek, s elsősorban emberek vagyunk mind, akik leülünk másokat támogatni. Ez alázatot, önreflexiót, lassulást kíván tőlünk, amihez nagy segítség, ha vannak szakmai közösségek, ahová tartozhatunk coachként egyaránt, egyéni, csoport-és team coachingban.
A Co-Create Coach Camp (ICF Level 2 akkreditáció), a Co-Create TeamCoach Camp (ICF AATC akkreditáció), és a Mastering Group Coaching (ICF CCE akkreditáció) képzés alapítója és oktatója.
2022 őszi szemesztertől a METU Business és Teamcoach képzésének egyik oktatója.
ICF konferenciák/MAP programok rendszeresen előadója teamcoaching témában.
A teamcoaching elkötelezett híve, bátor kísérletezője, nagy szerelmese.
Jegyárak
Normál | 5 500 HUF |
MCSZ tagok | 4 500 HUF |
Coachképzésben résztvevők | 3 000 HUF |
ICF egyesületi tagok | 0 HUF |
A webshopon keresztül bankkártyával vagy átutalással tudsz fizetni.
Kérjük, feltétlenül regisztrálj az esemény előtt legalább 48 órával, mert azután sajnos nem tudunk elfogadni több jelentkezést!
A rendezvény nyitott minden érdeklődő számára!
A rendezvényen való részvételért 2 CCE (Continuing Coaching Education) pont jár.