Stressz vagy Trauma? A PolyVagal Theory helye a coachingban
A „stressz” és a „trauma” ma már olyan csontig rágott mainstream kulcsszavaknak számítanak, amikről mindenki úgy gondolja, hogy „tudja miről van szó”. Mégis, ha meg kell magyarázni őket, vagy le kellene írni a működésüket, abba még van, hogy a magasan képzett szakemberek sem „up-to-date módon” tájékozottak. Ez a „mindenki tudja”, de „valójában mégsem” kategória.
Az utóbbi években hatalmasat fejlődött a neurobiológia (is) és egészen más aspektusból közelíti meg a tudomány ezt a két fogalmat, melynek elkülönítése elengedhetetlenül fontos egy coach számára. Stephen W. Porges „Polivagális Elméletén” (PolyVagal Theory), Máté Gábor és Bessel Van Der Kolk munkásságán keresztül egészen más megvilágításba helyeződött ez a két fogalom.
De miben is segítheti mindez a coachok munkáját?
- Magasabb szinten és gyorsabban tudod dekódolni az ügyfél viselkedését, nonverbális jeleit, testi tüneteit és valós működési módját is.
- Hatékonyabban tudsz az ügyfélhez kapcsolódni.
- Tudatosabb intervenciókat alkalmazol, hatékonyabb lesz a coaching eszköz- és stratégiaválasztásod
- Magasabb szintű önreflexiód és szakmai működésed lesz: A saját reakcióid és nonverbális jeleid felismerése által segít észlelni a működését. Ezeket szupervízióban megdolgozva egy magasabb szakmai működési szinten folytathatod a munkádat.
- Hatékonyabban ismered fel a kompetenciahatáraidat: Terápiás eszközöket igénylő traumás működés jeleinek és az ügyfél idegrendszeri működésének pontosabb beazonosítása (ezek változásai ill. statikussága).
Az előadó:
Tóth Nóra
Evidence based rendszerszemléletű egészségterapeutaként definiálom magam, aki holisztikus szemléletben foglalkozik a hozzá fordulókkal. Fizioterapeuta, coach, coach szupervizor és mentor coach diplomáim mellett számos nemzetközi képesítést szereztem, de mindezeken felül a tudományosan megalapozott testbeszéd-kutatások ill. az up-to-date neuropszichológiai kutatások határozzák meg leginkább működésemet. Komplexen dolgozom speciális mozgás- és manuális terápiákkal, coaching-, trénig-, mentoring és szupervíziós technikákkal. A kommunikációs placebok és nocebok kutatása vezetett el évekkel ezelőtt a neuropszichológia rendszerszemléletű vizsgálatához, melyekre alapozom jelenlegi működésemet.
Mottóm a „szakszerűség, ésszerűség és gyakorlatiasság”.
Célom minden esetben az ügyfél lehető legmagasabb szintű testi-, lelki- és szakmai egészségéhez való segítségnyújtás.
Misszióm elsősorban a „segítők segítése”, azon belül is főként a coaching és egészségügyi szakma színvonalának emelése, a segítők egészséges működésének preventív szemléletének meghonosítása.
Jegyárak
Normál | 5 000 HUF |
MCSZ tagok | 4 000 HUF |
Coachképzésben résztvevők | 2 500 HUF |
ICF egyesületi tagok | 0 HUF |
A webshopon keresztül bankkártyával vagy átutalással tudsz fizetni.
Kérjük, feltétlenül regisztrálj az esemény előtt legalább 48 órával, mert azután sajnos nem tudunk elfogadni több jelentkezést!
A rendezvény nyitott minden érdeklődő számára!